Včelí domek u jasmínu
Na jaře roku 2018 jsme se rozhodli podpořit zdraví našich dětí pořízením včelího domku. Měli jsme již dobré zkušenosti s ovčelenou vodou. Rozhodnutí podpořilo několik „náhod“, a tak během měsíce stál na zahradě útulný hobití domek, v němž našla domov čtyři včelstva.

Nad dřevěnými úly je umístěn rošt a na něm přírodní matrace. Lůžko je určeno pro jednu osobu, ale přeje-li si to klient, vejde se na ni rodič s dítětem, další dospělý může využít pohodlné křeslo. Deka z ovčí vlny zajistí teplo shora, včelky zahřejí odspodu. Lůžko se nachází v těsné blízkosti včelstev tak, aby na odpočívajícího působilo bioenergetické pole včelstev, mohl dýchat úlový vzduch, slyšel pracovní ruch včelek, a přesto byl v bezpečí před jejich obrannými žihadly.

Pobyt/spaní u včel je vynikající wellness procedura. Takto se lze příjemně a čistě zbavit nahromaděného stresu a depresí.
Na člověka, který se v domečku nachází, působí několik známých a zřejmě mnoho doposud nepoznaných efektů.

Biopole – působení energetického pole věda doposud nevysvětlila, ale umí ho změřit. Dosahuje zhruba do šedesáti centimetrů kolem úlu. Jeho působení vnímá i méně citlivý člověk, z našich dosavadních zkušeností ponejvíce jako slabé brnění těla.

Jeho složkami jsou mikrovibrace (příznivě ovlivňují prokrvení organismu), infračervené záření je teplo, které vyzařuje z včelího chomáče. Takové teplo zlepšuje prohřátí organismu a tím i jeho prokrvení.

Elektromagnetické vlnění je složeno ze záporných iontů, vyzařovaných včelami. Tyto ionty působí na celou tělesnou stavbu člověka velmi příznivě, přisuzuje se jim zodpovědnost za to, že se člověk cítí vedle včel příjemně.

Biorezonance je jev, který ladí porušené vibrace lidského těla do optimálního nastavení, tedy jej harmonizuje. Je to dáno tím, že vibrace včelstev jsou podobné těm zdravého lidského těla. A tak jejich působení ladí to lidské, opravuje ho. Oprava může trvat různě dlouho, záleží na tom, jak často si člověk pobyt dopřává. Obecně jde o rychlejší proces než byl ten, který vedl k narušení. Tělo se začíná “samo” opravovat. Záležitost je to dlouhodobější, úleva přichází už i po prvním pobytu.

Pobyt v domku probíhá povětšinou v polospánku, ve vlnách probouzení a usínání, celý proces je velmi plynulý a intuitivní. Výrazně nedoporučujeme brát si do domku zapnutý telefon a jinou elektroniku. Čas pohlídáme za vás a na formě ukončení se domluvíme dle vašeho přání. Váš případný doprovod může relaxovat a odpočívat na zahradě nebo se vydat na příjemnou procházku :).